בית / מכשירים / Android / [סקירה] Samsung Galaxy S7 / S7 Edge
Galaxy S7 MAIN

[סקירה] Samsung Galaxy S7 / S7 Edge

קיבלנו מכם שאלות רבות וניסינו לענות על הכל. אנו מבטיחים לענות על כל השאלות בימים הקרובים לאחר שנעלה את סקירת הוידאו שאנו מכינים למכשיר. פרטים בסוף הכתבה.

7 ימים עם Galaxy S7 Edge

יום ההשקה של מכשיר דגל הוא יום מיוחד. כל אוהביי הסדרה נוהרים אל עבר החנויות כדי להיות הראשונים להצטייד במילה האחרונה. במיוחד כאשר מדובר במכשירי הדגל של אחת היצרניות הגדולות בעולם. רגע לפניי שאתם מגיעים לחנות, כמה דקות לפניי שאתם מחליטים ללכת ולרכוש את המכשיר, אנו מביאים לכם את הסקירה המלאה של צמד מכשירי הדגל החדשים של Samsung. בחנו את כל הפיצ'רים החדשים, עשינו בהם שימוש מאסיבי ללא רחמים ולקחנו בחשבון את השאלות שאתם העליתם.

לא שכחנו את מכשירי הדגל מהדור הקודם, והיו רגעים שהיינו חייבים להוציא אותם מהמגירה כדי להשוות תכונה לתכונה. צמד המכשירים החדש כולל לא מעט שינויים מתחת למכסה המנוע אך גם שינויים רבים התגלו בתוכנה, בממשק ובתפקוד המכשיר, הנראה לעין.

הפעלה ראשונית – התרשמות ואשף ההתקנה

אשף ההתקנה של Samsung הוא מהמייגעים שפגשתי. לצערי הוא לא השתנה אפילו לא במעט. המסכים הם אותם המסכים, השאלות הן אותן השאלות. רק לאחר שאלות לא מעטות על אבטחה, חשבון Google, חשבון Samsung, מה השם ומה שם המשפחה, המכשיר היה מוכן לשימוש. נקודה לא נעימה כל כך במכשירי Samsung, אבל זה עבר.

לאחר שהמכשיר נדלק עוד לפניי שהגדרתי דבר מה, עוד לפניי הורדת האפליקציות, נכנסתי לתפריטים שונים והפעלתי מספר אפליקציות כדי לראות איך המכשיר מגיב. כשניסיתי לגלול את התפריט הראשי ימינה, שמאלה, למעלה או למטה לא הצלחתי. יודעים מה הסיבה? דיי במפתיע Samsung החליטה לסדר את כל האפליקציות המובנות שלה בתיקיות. מגירת היישומים כללה מסך אחד בלבד בזכות הסדר החדש. אמנם היו שם כמה יישומים שקיללתי אחר כך ועליהן אפרט בהמשך אבל העובדה שהיה שם סדר לעין בהחלט גרמה לי לחייך.

המכשיר הגיב מהר מאוד לפעולות הראשונות ועשה רושם שרכיבי החומרה עובדים בתיאום מושלם ביחד. לא היו תקיעות, ריסוטים או איזושהי התחממות, ההיפך הוא הנכון.

איך הוא מרגיש ביד ובכיס

כידוע, מכשירי הדור הנוכחי מעט יותר עבים ממכשירי הדור הקודם. זאת בשל מגירת SIM, שהפכה למגירת SIM וכרטיס זיכרון. אמנם עוביים של המכשירים אינו נראה כל כך לעין אבל בהחלט מורגש כאשר אוחזים במכשיר. לי, (בחור עם ידיים גדולות מאוד) הוא הרגיש כמו מכשיר סלולרי (סוף סוף) ולא כמו חתיכת ברזל, האחיזה נוחה ונעימה. ל-2 המכשירים יש מבנה דומה כיוון שבמכשיר ה-S7 בחרה Samsung לעגל את הדופן האחורית של המכשיר.

גם בכיס המכשיר לא הורגש מעבר למה שהוא אמור להיות מורגש. משקלם הגבוה יחסית לסדרת ה-S6, לא הפריע כלל אך בכל זאת.

נושא נוסף, ששקלתי אם לשלב אותו בסקירת המצלמה הוא בליטת המצלמה. זוכרים כמה בולטת הייתה מצלמת ה-S6 וה-S6 Edge? אז Samsung עשו חשיבה מחודשת והפעם המצלמה כמעט שיוצרת שקע בגוף המכשיר. הדבר בהחלט גורם לתחושה נינוחה ולא לתחושה שנגרמה לי אישית כפגשתי לראשונה את המכשירים הקודמים, זה היה משהו בסגנון "אויש שכחנו את המצלמה… רגע… הנה".

חיישן טביעת האצבע ממוקם במקום שלי אישית הוא לא נוח. הרבה אומרים שזה המקום האידיאלי לחיישן טביעת אצבע, בדומה למכשירי Apple אבל אני לא מסכים עם זה. מיקומו של חיישן טביעת האצבע הוא ללא ספק בגב המכשיר, בדיוק כמו ב-Nexus 6P או ב-LG G5 הבא עלינו לטובה.

אם כבר בחיישן טביעת האצבע עסקינן, החיישן לא מביא איתו בשורה מטורפת, היו רגעים שרציתי להרביץ לו שהוא לא קולט את האצבע שלי או סורק את טביעתה כל כך לאט. גם בפתיחת המכשיר הוא לא הצטיין והמון פעמים (נטו בגלל עקשנות שלי) נאלצתי לצייר את התבנית שלי כי תמו מספר הנסיונות לפתיחת המכשיר.

גלישה באינטרנט

בכל הנוגע לגלישה באינטרנט והורדת תכנים, אני מוכרח לציין שחששתי מהמעבר למכשיר מסדרת Galaxy, כבר הספקתם להכיר אותי, אני ו-nexus זה חתונה קתולית. לכן התקנתי עליו רק את הבסיס של הבסיס וחיכיתי לראות אם הזמן יעשה את שלו. הגדרתי את חשבון ה-Gmail שלי, נכנסתי לכמה אתרים שאני אוהב והורדתי כמה אפליקציות בודדות. הגלישה במכשיר הייתה מהירה מאוד, ממש הרגשתי שהמכשיר לקח את כל משאבי הרשת הסלולרית שהיו באותו מקום וניצל אותם עד תומם. אתרים עלו במהירות והאפליקציות ירדו והותקנו ללא הפרעה.

לאחר יומיים התאהבתי במכשיר והחלטתי להפציץ אותו בכל האפליקציות שאני אוהב ומשתמש על בסיס יומי או שבועי. גם בזה המכשיר עמד בגבורה, האפליקציות ירדו למכשיר בטיל, במקביל אתרים עלו כמו שצריך וגם שניסיתי לנצל את כל משאבי הרשת של המכשיר הופתעתי לטובה. הפעלתי את 2 הדפדפנים המובנים במכשיר זה לצד זה (עם יכולת המסך המפוצל) ובמקביל הורדתי אפליקציות ברקע. ללא ספק הכל עבד חלק.


Galaxy S7 Dual screen

סוללה

בואו נתמקד לרגע במכשיר ה-Edge.

כידוע, המכשיר מצויד בסוללה בנפח 3600mAh (לעומת 2600mAh בדגם הקודם), נכון שגודל המסך גוזל מהסוללה אבל במכשיר הזה נפח הסוללה פשוט מושלם. ואני לא מדבר עם ימים הראשונים, לפני שהתקנתי את כל התוכן שלי. אני מדבר על הימים בהם חרשתי על המכשיר, קמתי ב-2 בלילה והתחלתי להשתמש במכשיר כאילו אין מחר, התחלתי את היום עם 55% סוללה ועוד ניסויים כאלה ואחרים. רק כדי להמחיש לכם את איכות הסוללה, גם ביום רגיל שמתחיל בשעה 6:30 ונגמר באזור 22:30, המכשיר לא ראה מטען חוץ מבלילה.

ל-Clash of Clans אני נכנס כל 40 דקות בערך כאשר החיילים שלי מוכנים, למייל האירגוני כל 15 דקות (בשעות שאני מחוץ לעבודה), ה-Gmail פוגש אותי בין 15 ל-20 פעמים ביום, לפייסבוק אני נכנס כל 5 דקות בערך, ה-Whatsapp לא מפסיק לצלצל, האתרים לא מפסיקים לעלות, השיחות מגיעות בתדירות מציקה וה-Waze גם עבד למשך כ-30 או 35 דקות. כל זה לא הפריע למכשיר לשרוד עם אחוז סוללה 1 אחרון ובודד בשעה 22:20 כאשר הגעתי לבית וחיברתי אותו למטען.

כל זאת ולאחר שעה וחצי הוא חזר ל-100 אחוז בזכות טכנולוגיית הטעינה המהירה שלו.

לגביי מכשיר ה-S7.

הסוללה במכשיר זה היא בנפח 3000mAh לעומת 2550mAh בדגם הקודם. נכון שהיא לא באותו נפח כמו בדגם ה-Edge אבל להזכירכם גם המסך קטן מזה של ה-Edge לכן מספקת את הסחורה.

Galaxy S7 Battery

מצב Doze המשולב במערכת ההפעלה Android 6, ממשק TouchWiz שכנראה הולך ומשתפר ותוספות נוספות של Samsung לחיסכון בסוללה, ללא ספק עושים את שלהם. המכשיר באמת מקבל ציון גבוהה במבחן הסוללה. סוללה שמספיקה ליום עבודה שלם, עמוס וללא התקמצנות במספר הפעולות שמבוצעות במכשיר.

ממשק המשתמש

כאמור, ב-Samsung Galaxy S7 Edge אנו פוגשים את ממשק ה-TouchWiz המוכר של Samsung אשר מולבש על מערכת ההפעלה הטרייה מבית Google הלוא היא Android 6 – Marsmallow. הפעם בחרה היצרנית הקוריאנית לעשות לנו סדר באפליקציות וכמו שציינתי, כל האפליקציות המובנות היו מסודרות בתיקיות מה שגרם למראה נקי ומסודר. משום מה בחרו ב-Samsung לא לשמר את גלילת התפריט מעלה ומטה כמו בגרסת ה-Marshmallow הנקייה ולצערי גם סידור האפליקציות על פי סדר ה-א', ב' וה-A, B, C לא נשמר (יש כפתור שמסדר לפי א', ב' ו-A, B, C אבל לא ניתן לחזור למצב הקודם לאחר מכן).

אפליקציות מובנות

חלק מהאפליקציות המובנות במכשיר הינן אפליקציות שאני לא מצליח להבין למה Samsung הטמיעו, ואני עוד יותר לא יודע למה לא ניתן להסירן. אני מדבר על אפליקציות Microsoft Office החדשות (Excel, Word, Power Point), אפליקציית השיחות Skype, אפליקציית הענן של Microsoft, ה-One Drive, גם אפליקציות הרשתות החברותיות Facebook, Whatsapp ו-Instegram נכחו וכל זה אני מזכיר בלי יכולת להסיר אותן.

כמעריץ גדול של שירותי Google, עד היום השתמשתי אך ורק במוצרי Google שנכון מהווים תחרות למוצרי Microsoft. יוצא מכך שכל המסמכים שלי שמורים ב-Google Docs, כל המצגות שלי ב-Google Slides וכל מה שהוא אחר שמור ב-Drive (של Google). למה לעזאזל מחייבים אותי עכשיו לעבור פלטפורמה או במקרה הגרוע ביותר להתקין אפליקציות נוספות בנוסף לאלה הקיימות במכשיר. מי ביקש מכם?

בנוסף, תקראו לי לא שפוי, לא מבין או כל דבר שתרצו אבל גם ב-Instegram אני לא מוצא שום טעם להשתמש. אז למה אני צריך את האייקון של האפליקציה עומד לי כמו… בתפריט המכשיר? מעבר לכך? למה שכל האפליקציות האלה יתעדכנו על חשבון חבילת הגלישה שלי או על חשבון ביצועי המכשיר שלי? מקומם ומרגיז!

ראוי לשבח

הדפדפן המובנה של Samsung: בהחלט רואים שהוא עבר שינוי בעיצוב ובביצועים. מפרגן ומודה שלא פעם היה לי יותר נוח לעבוד איתו מאשר עם ה-Chrome. שוב קצת מעצבן שבגלל ש-Samsung מתעקשים יש לי 2 אפליקציות דפדפן מובנות במכשיר אבל לא נורא

מעצבנים נוספים

עלו לי שאלות נוספות ורבות בסגנון למה, מדוע ומי בכל הנוגע לממשק המכשיר. לא יודע מה התשובות אך אם גם אתם מתחרפנים מכל הדברים הקטנים האלה, ראו הוזהרתם.

  • למה כפתור היישומים לא זז? למה הוא ממוקם מצד שמאל (כאשר המכשיר מוגדר על עברית) ולא יכול לעבור לאמצע או לצד ימין?
  • יש כל כך הרבה מקום במסך, למה גודל התיקייה הוא כל כך קטן? למה לפתוח עוד דף בתוך תיקייה ולא להגדיל אותה לצדדים?
  • למה כל כך קשה למקם אייקון כלשהו בין 2 אייקונים אחרים? (הוא פשוט מתקבע על אחד מהם ומנסה ליצור תיקייה או להיכנס לתיקייה אבל לא להתמקם בניהם)
  • למה אי אפשר להעיף את הכותרת הגדרות מהירות? (קיים גם במכשירי הדור הקודם)

ואני בטוח שאם אנסה, אמצא עוד, אבל זהו לבנתיים.

תצוגה וביצועי המסך

המסך של צמד המכשירים ראוי לשבח. הוא רך ונעים למגע (מרגיש עדין משהו) קולט את האצבע גם בלחיצה רכה ואינו מזייף גם במשחקים צורכי הגרפיקה הגדולים ביותר – Asphalt 8.

רמת הבהירות הייתה נמוכה יחסית (בערך 30%) ועדיין זה היה מספיק מואר בשבילי. כאשר השמש נלחמה לי במסך, רמת בהירות מקסימלית החזירה מלחמה שלא הייתה מביישת פרוג'קטור.

התצוגה חדה וברורה וסרטוני 2K השאירו אותי ואת חבריי לצוות האתר פעורי פה. כל הפרטים היו ברורים וחדים וזה יצר בנו ממש חשק לגעת במסך ולבדוק אם מה שרואים הוא אמיתי

Galaxy S7 Cam

צבעים כמו שאתם רואים חיים וברורים. בהחלט נקודה ראוייה לציון.

גם במסך 5.5 אינץ' של דגם ה-Edge וגם במסך 5.1 אינץ' של הדגם הרגיל הצבעים היו ברורים וחדים. פשוט תענוג לצפות בסרטים ולשחק במשחקים עטורי גרפיקה. Samsung – שאפו

צילום

אם היינו בסקירה מצומצמת הייתי מסכם לכם את נושא הצילום במילה אחת – WOW. ממשק המצלמה נוח מאוד והאייקונים ברורים ומובנים גם למשתמש הטכנופוב ביותר. ההתעוררות של המצלמות הייתה מהירה והמעבר מסלפי לצילום רגיל בוצע בצורה חלקה.

צילום סטילס

בכל הקשור לצילום תמונות, פוקוס המצלמה לא איבד ריכוז לרגע גם כשניסינו להתקיל אותו עם אובייקטים רבים או מועטים. גם כשהתקרבנו והשתמשנו ב-Zoom התמונות יצאו חדות וברורות.

אני בטוח שחלקכם מרימים גבה ושואלים הכיצד זה ייתכן? הרי בדגם הקודם המצלמה הייתה באיכות 16MP ובדגם הנוכחי המצלמה באיכות 12MP. נכון, אבל הרי לכם ההוכחה שאני תמיד מנסה להסביר לאלפי אנשים, מגה פיקסל הוא לא מה שקובע. ישנם מאפיינים נוספים חשובים שתורמים לאיכות הצילום.

המכשירים מצויידים בחיישן מבית סוני (על אף שבחלק מפסי הייצור שילבה סמסונג מצלמה תוצרת בית, (אנחנו קיבלנו את זו של Sony), עם מפתח צמצם f/1.7 שקולט יותר אור (לשם ההשוואה בדגמי הדור הקודם מפתח הצמצם היה f/1.9), בנוסף שילבה Samsung טכנולוגיה מהפכנית של לכידה כפולה של פיקסלים (Dual Pixel).

גם בתנאי תאורה קשים, ובגם בחושך מוחלט המצלמה לא איכזבה, הצילום היה איכותי כמעט כמו באור יום.

המצלמה הייתה מהירה מאוד (בזכות הפוקוס המעולה) וה-Flash לא הבהב 80 פעמים לפניי הצילום. בהחלט נקודה שראוייה לציון. בחנו את כל מצבי הצילום והמצלמה של הצמד עברה את כל המבחנים בהצלחה.

צילום וידאו

ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, כך איכות הצילום הופכת ליותר ויותר הדבר האמיתי. מה שאנו רואים בעין שלנו הופך להיות ממש דומה למה שהמכשיר מצליח לקלוט בעדשת המצלמה. אבל, לכל הטוב הזה יש חיסרון אחד. סרטון באיכות 4K באורך של 10 שניות שוקל כ-60MB.

אבל, יש שיגידו שזה שווה כל מחיר. הסרטונים יוצאים מעולה, הפוקוס לא הולך לאיבוד תוך כדי תנועה, הקול נשמע צלול וברור, אפשרויות לכידת תמונה תוך כדי צילום הסרטון עובדת נהדרת וגם כאן ניתן לסמן V ולומר שהמצלמה עברה את המבחן בהצלחה.

 

אנו מתנצלים בפניי גולשינו שלא הספקנו לבדוק את איכות הצילום של המכשיר מתחת למים אך מבטיחים שזה יגיע עם סקירת הוידאו שנביא לכם בקרוב. פרטים בסוף הכתבה.

בשורות התוכנה

הסדרה החדשה מביאה עימה לא מעט בשורות תוכנתיות שבוודאי ישמחו את חלקכם.

Game Tools

הוא בעצם תפריט קטן ושקוף (שהלוואי ויכולתי להפעיל אחד כזה בכל מכשיר שיהיה לי) שברגע שנאפשר אותו הוא יופיע לנו בכל משחק ומשחק עם יכולת לקבע אותו במקום שנוח לנו. מה הוא עושה? כמה דברים פשוטים ומדהימים.

כמה פעמים שיחקתם ב-Clash Of Clans (כן אני מכור) ופתאום באמצע הקרב נכנסה לכם שיחה?

כמה פעמים לחצתם בטעות על מקש היישומים הפתוחים או על מקש החזור?

הכפתור המדובר ייפתח תפריט ובו כמה אפשרויות מגניבות המאפשרות להשתיק התראות בזמן המשחק, והכוונה היא להתראות מכל סוג. לנעול את כפתורי היישומים הפתוחים וכפתור החזור כך שלא יוכלו לעבור בזמן המשחק, להקליט את המשחק בוידאו (אם אפשרות להקלטת הקול שלכם או קול המשחק), ולמזער את המשחק לעיגול קטן כדי שיהיה לנו קל לחזור אליו אם החלטנו לצאת ממנו. עיגול המזעור יופיע מעל לכל אפליקציה שאלייה ניכנס וניתן להזיז אותו לכל מקום במסך.

אהבתם?

כנסו לתפריט > הגדרות > תכונות מתקדמות > משחקים > Game tools והפעילו את הפונקציה

Galaxy S7 GAME

איפוס – ולא לנתוני היצרן

נכון שדיווחנו לכם שב-Android 6 החדשה, שילבה Google אפשרות לאיפוס הגדרות רשת? אז Samsung הגדילו ראש והוסיפו פונקציה נוספת לאיפוס הגדרות. כן כן, כמו זה שהיה אז במכשירי ה-Nokia הישנים. האיפוס לא מוחק דבר מהמכשיר ומחזיר את כל ההגדרות להגדרות ברירת המחדל. פונקציה מבורכת בהתחשב בעובדה שלא תמיד בא לנו בגלל תקלות קטנות לאפס את כל המכשיר.

Soft Reset

אמנם לא מדובר פה בחדשות של ממש אבל Samsung לא שכחו לשלב את אופציית כפיית ה-Reset למצבים בהם המכשיר נתקע. הנושא קריטי במכשירים בהם הסוללה מובנית אך חשוב לי לספר לכם שלא הייתי צריך להשתמש בו אפילו פעם אחת במהלך כל השימוש שלי.

לביצוע הפעולה ליחצו לחיצה ארוכה על כפתור הכיבוי + כפתור Volume down עד שהמכשיר יידלק מחדש

טיפול במעבדה

כמו שבטח שמעתם ממגוון מקורות, המכשיר לא קל לטיפול במעבדה. אחד הגולשים שאל אותנו האם קל להחליף את הסוללה, והתשובה היא כן, אבל זה הדבר היחידי שקל להחליף בו. את כל שאר חלקי המכשיר מאוד קשה להחליף

לסיכום

לא תיארתי לעצמי שיבוא המכשיר שכמעט גרם לי להשאיר את ה-nexus במגרה
ופתאום, מהכיוון הכי לא צפוי, באה Samsung ומוחקת דעות קדומות רבות.

כל הכבוד על ביצוע מרשים, בהשקה הבאה אני כבר אהיה סקרן שלא כמו בשנה שעברה.

ולכם חברים יקרים אספר שבימים הקרובים יעלה סיקור בוידאו.

על Shmuel Corley

מכור קשה ל Clash of Clans, חי את עולם ה Mobile מסביב לשעון ואוהב לחקור גאדג'טים מקצה לקצה (הם לא נראים טוב אחרי שאני בודק אותם!)

אולי גם זה יעניין אותך

BlackBerry-Priv-Featured

ביקורת על ה Blackberry Priv

כשאמרו לי שהמכשיר הבא שאני אקבל יהיה Blackberry התגובה הראשונית שלי היתה – לא! בתוספת ...

2 תגובות

  1. עמית טמיר

    אני גם חולה על קלאש אוף קלאנס איזה טאון הול אתה?

  2. אופיר

    גם השעון ואייקון הסוללה עברו לצד שמאל. זה פשוט כי סמסונג ישראל לא יודעת לכתוב תוכנה כמו שצריך! גם ב S3 שלי הם עשו בלאגן מגרסה 4.2.2 כל תפריט ההגדרות עבר לצד שמאל. הם חייבים להחליף את אלו שכתבים את התוכנה דחוף. לגבי האיסטגרם הזה אני מצטרף אלייך אין לי בכלל את הדבר הזה אז למה לשים אפליקציות שלא צריך?! אבל ניראה לי שאפשר לכבות אותם. ושמעתי של S7 יש הרשאת רוט למקרה הצורך כל שאולי יהיה אפשר להסיר את האפליקציות האלה.כבר הורדת לי את החשק לקנות אותו חחח רציתי לשדרג מה S3 העלוב הזה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *