בית / מכשירים / Android / הסודות של המרשמלו
marshmallow-secrets-featured

הסודות של המרשמלו

נכון, שמעתם את המשפט הזה הרבה, אני כתבתי אותו לא פעם, פה באתר הוא נכתב עוד כמה פעמים ובאתרים רבים נוספים. אז כדי שתבינו על מה אני מדבר אציין שוב: Google, יודעת עלינו הכל.

שאני אומר הכל אני מתכוון גם לרצון שלנו להציב יחד עם שלל ההגדרות, שמסופקות לנו build in בממשקי היצרניות: Samsung ,LG, Apple וכו', הגדרות נוספות, כאלה שלא נמצאות היום בגרסת ה-Android הטהורה.

הדבר המעצבן ביותר, למרות כמות הידע האדירה שמכילים השרתים של Google, לא תמיד הדברים באים לידי יישום. והרי לכם דוגמא: כמה בסיסי זה בעיניכם להטמיע בצורה מובנית במערכת סייר קבצים? בסיסי, כזה שיאפשר להעתיק ולהעביר קבצים ממקום למקום, לשתף ולמחוק.

זוכרים את סמסונג Galaxy S? כן כן, לא שכחתי מספר או שנת ייצור, אני מדבר על אותו מכשיר ראשון בסדרה שכבר אז היה מוטמע בו סייר קבצים שמכיל את כל המעט שביקשתי. לעומת זאת Google, בחרה להכניס את הפונקציה הזאת בצורה מובנית רק בגרסה 6 הטרייה יחסית. וגם זה לצערי נעשה ללא יותר מידי מחשבה לא בנוחות השימוש ולא בפונקציות הנמצאות בתכונה.

אבל, לא באתי כדי להשביז אתכם. באתי כדי לגלות לכם סוד קטן על מספר תכונות ש-Google קוראת להן נסיוניות והיא מחביאה אותן במעמקי מערכת ההפעלה.

כמובן שצילומי המסך ואופן התפעול רלוונטיים רק ל-Android בגרסה 6 ומעלה ובמכשירי nexus בלבד (או כל מכשיר אחר שמכיל את גרסת ה-Android הטהורה.

בין ההגדרות שמסתתרות נוכל למצוא: הצגת אחוז סוללה, עריכת ההגדרות המהירות (וגם זה נעשה לצערי עם מעט מאוד השקעה) ובחירת יישומי המערכת שיורשו להציג סמל בשורת ההתראות (יפורט בהמשך).

איך חושפים את התפריט הסודי?

 1. הורידו את וילון ההתראות מטה עד להצגת ההגדרות המהירות (על ידי 2 החלקות מטה או על ידי החלקה אחת עם 2 אצבעות)
 2. רואים את גלגל השיניים למעלה? הקישו עליו במשך 5 שניות
  גלגל השיניים באנדרואיד
 3. כאשר תעזבו אותו תיכנסו למסך ההגדרות ותקפוץ לכם ההודעה הבאה: "מזל טוב! System UI Tuner נוסף ל'הגדרות' " ובתחתית תפריט ההגדרות יתווסף לו תפריט ההגדרות הנסתרות
  תפריט ההגדרות החדש

מה בתפריט?

 

עריכת הגדרות מהירות ב – Android Marshmallow

כן, כן, תוכלו לערוך את ההגדרות המופיעות בוילון ההתראות. תוכלו להסיר ולהוסיף סמלים אך לצערי קיים מספר מאוד מצומצם של הגדרות. לא תמצאו שם אייקון של הפעלה/כיבוי nfc, לא תמצאו אייקון להפעלה/כיבוי של מצב חיסכון בסוללה או בקיצור זה לא ייתן לכם את מגוון האפשרויות שיש בממשק של Samsung, רק את הבייסיק.

לחיצה ארוכה על אייקון תאפשר לגרור אותו אל סימון הפח (מחיקה) וכאשר לא לוחצים אל שום אייקון סימן הפח הופך להיות + כדי להוסיף אייקון חדש. בכפתור האפשרויות תמצאו את האפשרות לאפס את הגדרות המסך לברירת המחדל.

עריכת הגדרות מהירות במרשמלו

 

סמלים המופיעים בשורת הסטטוס

תוכלו לאפשר או לא לאפשר את הצגתה של התראת מערכת מסוימת. למשל, אם סתם ככה תחליטו להעלים את אייקון ה-WiFi, זה המקום. פשוט הסיטו את המתג לצד הרצוי ואייקון ההתראה ייעלם.

האמת? לא מצאתי לפונקציה הזאת יותר מידי שימוש. אני בחרתי לכבות את האייקון של פרופיל עבודה (כי רק אני עובד על המכשיר) ואת אייקון האתרנט (כי מתי יצא לי לחבר את המכשיר לאינטרנט באמצעות כבל רשת?) בחיים שלי לא ראיתי את האייקונים האלה אבל שיהיה.
4

הצג בשורת הסטטוס את אחוז עוצמת הסוללה

הגענו לדובדבן שבקצפת. אולי הפונקציה הנצרכת ביותר מבין התכונות שהזכרנו. אתקן את הכותרת שבחרה Google להגדרה ואומר שאחוז הסוללה מוצג על אייקון הסוללה ולא לידו מעליו משמאלו ומימינו (הוא העומד 😉 ). פשוט הסיטו את המתג לכיוון הרצוי להפעלה או כיבוי הפונקציה.

ההגדרות לא ישמרו בכל מצב

על מנת למנוע מראש את אכזבתכם, אספר לכם על כמה דברים:

 1. כמו שציינתי בהתחלה, Google קוראת לתכונות הללו נסיוניות. לכן, ייתכן מאוד שהיא תחליט להסיר אותן באחד מעדכוני הגרסה הבאים.
  יחד עם זאת ייתכן ותכונות אלו יתווספו להיות חלק מתפריט ההגדרות ולא יוחבאו מאיתנו
 2. טרם העלאת הכתבה עבדתי ושיחקתי עם התכונות הללו, על מנת לוודא שאינן פוגעות בתפקוד המכשיר, אז כל עוד לא תעשו משהו אחר ממה שהוסבר בכתבה – לא תגרמו לשום נזק
 3. במסך ההגדרות החבוי, קיים כפתור אפשרויות, שם האפשרות היחידה היא להסיר את תפריט ה-System UI Tuner מתוך ההגדרות 
 4. אם תבחרו בהסרת התפריט, כל ההגדרות שהגדרתם יתאפסו לברירת המחדל. כמובן שתמיד תוכלו לחזור לכתבה ולהחזיר את התפריט החבוי באמצעות ההסבר מעלה.

לסיכום

כולי תקווה ש-Google תמשיך לנסות ולבדוק תכונות חדשות אבל בחדרי החדרים שלה ושלא תסתיר מאיתנו תפריטים – קצת מעליב הייתי אומר. בנוסף אם כבר בוחרים להכניס פונקציה כלשהי אל תפריטי המכשיר, רצוי שהיא תכיל את כל האפשרויות, לפחות הבסיסיות.

 

על Shmuel Corley

מכור קשה ל Clash of Clans, חי את עולם ה Mobile מסביב לשעון ואוהב לחקור גאדג'טים מקצה לקצה (הם לא נראים טוב אחרי שאני בודק אותם!)

אולי גם זה יעניין אותך

BlackBerry-Priv-Featured

ביקורת על ה Blackberry Priv

כשאמרו לי שהמכשיר הבא שאני אקבל יהיה Blackberry התגובה הראשונית שלי היתה – לא! בתוספת ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *