בית / אביזרים / שלט ומקלדת אלחוטית
air-mouse-remote-control

שלט ומקלדת אלחוטית

קניתם סטרימר או מחשב מיני (לדוגמא ה Wintel) , חיברתם עכבר ומקלדת אלחוטיים, אתם מרוצים עד הגג! אבל משהו לא מרגיש נכון… אתם מבינים שמה שחסר לכם זה הפשטות של שלט.
כן, שלט קטן ונחמד במקום מקלדת שיושבת לכם על השולחן בסלון.
אז חיפשנו ומצאנו לכם את השלט/מקלדת שיעשו את העבודה בצורה טובה ונוחה.

Wireless Keyboard Fly Air Mouse F10

אותי זה לא הפתיע. ידעתי שברגע שאני אחבר את השלט שקניתי לסטרימר הוא פשוט יעבוד, כמה טוב הוא יעבוד? זאת כבר שאלה אחרת.

לפני כמה שנים אם השלט לא היה מקורי, זה שבא באריזה של הטלויזיה, לא היה סיכוי שהוא יעבוד.
לעיתים גם היינו מתחננים לחברות הכבלים שיעזרו לנו לגרום לשלט שלהן לשלוט לנו גם על הטלויזיה. ולא תמיד זה היה עובד!

עוד לפני שהתעסקתי בחיבורים הרגשתי שאני אוחז בשלט עם נוכחות, לא גדול מידי ולא קטן מידי. נוח לתפעול ביד אחת ומעוצב בצורה נוחה לאחיזה ושימוש גם בצד המקליד וגם בצד השני.

אחרי ההתרשמות הראשונית התחלתי לחפש סוללות, הרי כל שלט צריך לפחות סוללת AAA אחת נכון? עד שמצאתי את אשר חפצה נפשי נוכחתי לגלות שהשלט בעל סוללה מובנית ונטען באמצעות כבל micro usb שיש לי בשפע בבית. היתרון העצום בכך הוא שהסוללה מספיקה ליותר זמן וגם פחות מזהמת את הסביבה (אם נהיה לרגע ירוקים).

air mouse keyboard remote control

נתתי לשלט טעינה קצרה שהייתה מלווה באור אדום שאמר לי שהכל בסדר והדלקתי את הסטרימר. תוך כדי שהסטרימר עלה גיליתי שלשלט יש כפתור כיבוי והדלקה, אלמנט שיחסוך לי סוללה בחוסר שימוש (צפייה בסרט לדוגמא או כשהסטרימר כבוי) וימנע מהקטנה שלי להעביר לי ערוץ או ללחוץ על מסך הבית כשאני צופה.

הסטרימר נדלק והדבר הראשון שרציתי לבדוק הוא את תכונת ה Air Mouse. אגיד לכם את האמת? אני לא מת על התכונה הזאת. או שאנחנו לא מספיק מדוייקים כדי לעצור את העכבר איפה שאנחנו רוצים או שהתכונה הזאת פשוט לא עובדת טוב. הזזת השלט בצורה מהירה התאפשרה רק כשהצ'יפ שמחובר לסטרימר ומקשר בינו לבין השלט היה חשוף בקשר ישיר בין השניים. כאשר הסטרימר היה עם הפנים אליי והצ'יפ היה מופנה אחורנית, היהקשה לשלוט בשלט ותזוזת העכבר הייתה איטית.

סובבתי מעט את הסטרימר והשלט החל לעבוד. דיוק החץ היה מרשים למדי אם כי זה עדיין לא זה. אבל אחרי כמה שניות של הסתגלות הצלחתי להגיע לקודי ואפשר לומר שהבנתי את העיקרון.

אני חייב לציין שחלקו התחתון של השלט נטול כפתורים מה שמאפשר לאחוז את השלט וללחוץ בלי בעיה בכפתורי השליטה. השלט מכיל כפתור לחיצת עכבר (מה שאנו מכנים קליק) ומתחתיו כפתור להשבתת תכונת הair mouse. פונקציה חשוב מאוד מכיוון שברגע שנניח את השלט על השולחן סמן העכבר ירד לכיוון פס המדיה ובמצב כזה הפס לא ייעלם.

הסטרימר הגיב מהר מאוד ללחיצות השלט והתנהג בהתאם. לחצתי על מסך הבית, גללתי מסכים מעלה ומטה, הנמכתי והגבהתי את הvolume והייתי מרוצה ממהירות התגובה. עברתי לדפדפן הכרום, סתם כדי להקליד משהו. למרות אצבעותי הגדולות והיחסית שמנות היה לי ממש נוח להקליד. גם המעבר בין שפות היה קליל. האותיות ממקומות באותם המקומות כמו במקלדת QWERTY רגילה, כך שלא הייתי צריך לחפש יותר מידי את האותיות. לגביי שפת הקודש, כמובן שלא משנה כמה נחמד יהיה המוכר באלי אקספרס, אותיות בעברית לא יהיו. הפתרון הנחמד שאני מצאתי לא יהיה פרקטי עבור כולם אבל הוא בהחלט יעיל. אישתי קוסמטיקאית והיא לקחה את המכחול הדק ביותר שלה ועם לק טוב שלא יורד כתבה לנו את האותיות העבריות על הכפתורים הקטנים. יהיה מוזר לראות את הגברים שבנינו הולכים לקוסמטיקאית בשביל זה אבל אתם יכולים לדחוף אותו לתיק של האישה או החברה, היא תעשה את זה בשבילכם.

סמכו עליה שהיא תדע איך לבקש את זה מהקוסמטיקאית. מדובר בעבודת נמלים ורצינו להיות בטוחים שאנחנו ממקמים את האותיות העבריות במקום הנכון אז מעבר לבדיקה במקלדת רגילה גם לחצנו על כל אות ואות כדי לראות מה היא כותבת.

בשורה התחתונה מדובר במוצר טוב. אצלי הוא מקבל 8 מתוך 10. אם יש לכם סבלנות להתרגל לair mouse במשך כמה דקות ואם האצבעות שלכם לא גדולות יותר משלי השלט הזה הוא במיוחד בשבילכם. אפשר למצוא אותו ממש בזול באלי אקספרס ואני בטוח שתהנו ממנו.

קישור למוצר

תודה רבה לכותב האורח שלנו – שמוליק קורליי!

shmuel korley

על Bashi Elad

נשוי ואב ל 2 ילדים מקסימים. עובד בתחום ה- Mobile למעלה מ 13 שנים, בחברות סלולר ובחברות פיתוח תוכנה לסלולר. נמשך לכל חידוש טכנולוגי וחייב להכיר כל גאדג'ט חדש שקיים בעולם!

אולי גם זה יעניין אותך

main-image-sony-smartband-sw10

[סיקור] Sony SmartBand SWR10

זוכרים את זה? פעם אם הייתם רוצים לנטר את פעימות הלב שלכם הייתם צריכים להתחבר ...

2 תגובות

  1. שמואל קורליי

    🙂

  2. אריק

    האם השלט יכול גם ללמוד שלטים אחרים כגון טלויזיה חכמה , מכשיר מיניקס ורסיבר?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *