בית / אפליקציות / מעצב גרפי ומפתח אפליקציות והוא רק בן 15
פיתוח אפליקציות מגיל צעיר

מעצב גרפי ומפתח אפליקציות והוא רק בן 15

ערכנו ראיון עם נער, סך הכל בן 15 ובאמתחתו כבר שתי אפליקציות עם אלפי הורדות והעתיד נראה וורוד!

לנער קוראים ליעד, נראה כמו כל נער מתבגר מחיפה, אבל לא כל נער יודע לקודד ולעצב, לא כל נער במקום לשחק במחשב, עובד עליו!

לנער הזה, יש יותר נסיון מלהרבה בוגרי אוניברסיטאות בכל מה שקשור לפיתוח אפליקציות ולעיצוב. ללא עיכוב נוסף. בואו נבין מה נדרש מנער על מנת להגיע לאן שהגיע.

מתי ואיך החלטת שהרצון שלך הוא לפתח אפליקציות?

בגיל 7 התחלתי ללמוד עיצוב גרפי ובגיל 11 התחלתי ללמוד שפות תכנות שונות. החלטתי שאני רוצה להתעסק בעולם הזה מכיוון שתמיד עניין אותי מה קורה מאחורי כל הפעולות שאנחנו עושים בכל המכשירים הטכנולוגיים והתוכנות. פיתוח ועיצוב עניין אותי מאוד מאז ומתמיד ולכן החלטתי ללמוד. כשאני מתכנת אני מרגיש ״שליט״ בעולם שאני יוצר במחשב ואני חופשי לעשות כל דבר העולה בדימיוני ללא מגבלות.

מה ההורים שלך חשבו על הרצון שלך להיות מפתח אפליקציות בגיל 7, האם קיבלת עזרה ותמיכה מהם?

מאז ומתמיד הוריי תמכו בי בכל החלטה שאני עושה בחיים. הם האנשים העיקריים שעוזרים לי להתקדם בתחום זה וללא עזרתם לא הייתי מגיע לאן שהגעתי בגיל כה צעיר. הם דאגו לפיתוח השכלתי בתחום. לדעתי כל הורה צריך לתמוך בכל החלטה של הילד שלו כדי שהילד יוכל להגיע להישגים הטובים ביותר.

איפה מתחילים? לפני 8 שנים לא היו כלים מתוחכמים כמו Android Studio ורוב הכתיבה הייתה בקוד ללא שום Drag&Drop

לפני כ 5 שנים כשהתחלתי להתעניין בתחום, באמת לא היו כלים כמו שיש היום לפיתוח, אך קודם כל התחלתי לקרוא על כל המושגים החשובים באינטרנט.
אם אתה באמת מעוניין לעשות דבר מסוים, לא משנה כמה הוא קשה, אתה תוכל להצליח לעשות את הבלתי יאמן כל עוד תאמין בעצמך ב- 100%.
אמנם כשהתחלתי להתעסק בתחום הזה היה מאוד קשה להבין, כי הייתי צעיר ובקושי דיברתי אנגלית, אבל בגלל שבאמת רציתי לעסוק בזה נתתי את כל כולי, ה"רעב" נשאר לכל אורך הדרך.

איך למדת לקודד? אנשים עושים תארים בתחום, וממר"מ בצבא עוד רחוקים ממך

למדתי ואני עוד לומד שפות תכנות רבות: C#, Java, Python, HyperCard, HTML 5, Obj-c ועוד.
את שפות התכנות השונות אני לומד בבית הספר במגמת הסייבר, בקורס באוניבסיטת חיפה בשם ״נס טכנולוגיות״ ובקורס האונליין iTD (פיתוח מנהיגות טכנולוגית).

הבנתי שאתה גם מעצב..תוכל לתת לנו דוגמאות לדברים שעיצבת? איך למדת לעצב?

עיצוב זה תחום שתמיד עניין אותי, ההתייחסות הקפדנית לפרטים הקטנים זה דבר מדהים בעיניי. אני מעצב דברים בסיסיים כמו הזמנות לימי הולדת ודברים מורכבים יותר כמו עיצובים לאפליקציות ולוגואים. בנוסף אני המעצב הגרפי של ״מועצת הנוער העירונית חיפה״, להם אני מעצב עיצובים לאירועים השונים.
עיצוב למדתי בעיקר בעצמי מהאינטרנט, וגם במגוון קורסים בחיפה המלמדים עיצוב גרפי במחשב.

מה התחביבים שלך חוץ מפיתוח ועיצוב, יש לך זמן פנוי להנות מהם?

מלבד התחום הטכנולוגי, אני אדם שמאוד אוהב סרטים, מכל הז׳אנרים. ראיתי אלפי סרטים בחיים שלי, ואני אוהב לראות סרטים גם בקולנוע וגם בבית.
חוץ מסרטים, אני אוהד מושבע של מועדון הכדורגל מכבי חיפה, בהם אני תומך ומגיע למשחקים גם כשהם רק מפסידים בשנים האחרונות.
מלבד התחומים הללו, אני מתנדב כבר מספר שנים במועצה הבית ספרית במועצת הנוער העירונית של חיפה, בהם אני מעורב ותורם לחברה.
בנוסף, בשנה האחרונה התחלתי לאהוב יותר את תחום הכושר, ובכל שבוע אני מתאמן בהליכון ובחדר הכושר 4-5 פעמים בשבוע.
בעקבות כל העומס שנוצר לי בזמן האחרון, הבנתי (ואני ממליץ לכולם) שהקפדה על ניהול זמן נכון יגרום לעשייה מרובה ומיטבית. לכן אני פועל על פי לוח זמנים מתוכנן וקפדני.

איך הגעת לרעיון של האפליקציות שפיתחת?

האפליקציה הראשונה שלי מבוססת על בלוג שהיה לי בגיל 11, שריכז עשרות דרכים שונות לילדים ונוער להרוויח כסף.
בעקבות אותו בלוג, יצרתי את אפליקציית ״נוער מרוויח״ המכילה היום עשרות דרכים מגוונות ויצרתיות לילדים ונוער להרוויח כסף.

בעקבות פרסום האפליקציה ב- ״ערוץ הילדים״ אלפי ילדים הורידו את האפליקציה ויצרו לעצמם מודעות כלכלית בגיל צעיר.

האפליקציה השנייה של נוצרה לאחר שראיתי כי בשנים האחרונות אנשים רבים (בעיקר ילדים ונוער) יוצרים לעצמם דימוי עצמי מעוות המבוסס על כמות הלייקים שהם מקבלים על תמונה ברשתות החברתיות.
כדי לפתור את הבעיה הזו, יצרתי את אפליקציית ״מחשבון הלייקים״. על פי אלגוריתם שבניתי בעצמי יודעת לנבא לכל משתמש מה יהיה מספר הלייקים הצפוי לו לתמונה.
ככל שאדם משתמש יותר באפליקציה, הוא יודע לפני שהוא מעלה פוסט מה יהיה מספר הלייקים הצפוי שלו כך גורם ההפתעה יורד (לטובה או לרעה).

ספר לנו קצת על האפליקציות עצמן, מה היא עושה, מה הייעוד שלה? מה התועלות? האם קיימות אפליקציות דומות, אם כן, במה היא עדיפה?

אפליקציית "נוער מרוויח"

יעוד האפליקציה הוא להתמודד עם רצונם של ילדים ונוער לרכוש דברים רבים שהוריהם אינם צריכים או יכולים לרכוש עבורם. אם ילדים ונוער ירוויחו, הם יוכלו לרכוש את מה שירצו בכספם, כך הם ירגישו תחושת סיפוק ועצמאות כלכלית. האפליקציה מרכזת מידע רב וחשוב לילדים ונוער. כל אדם צעיר שיוריד אותה יוכל ללמוד משהו חדש ולקבל רעיונות כיצד להרוויח כסף.
יתרון נוסף לאפליקציה הוא שלא קיימות אפליקציות דומות, קיימים אתרים דומים, אך באפליקציה זו קיים מידע רב שלא קיים במקומות אחרים.

להורדת האפליקציה:

googleplaystore appstore

אפליקציית "מחשבון הלייקים"

ייעוד האפליקציה הוא לפתור את בעיית הדימוי העצמי המעוות שנבנה בקרב ילדים ונוער בשנים האחרונות בעקבות הלייקים. אפליקציית ״מחשבון הלייקים״ יודעת לנבא לכל משתמש מה יהיה מספר הלייקים הצפוי לו לתמונה. זאת אפליקציה מיוחדת במינה.

להורדת האפליקציה:

googleplaystore appstore

ספר לנו מה המכשיר הסלולרי אהוב עליך?

המכשיר הסלולרי האהוב עליי הוא כמובן ה iPhone. סטיב ג׳ובס הפך מבחינות רבות למודל לחיקוי עבורי, לנוכח השפעתו הרבה בעולם הטכנולוגיה.
סטיב ג׳ובס תמיד ידע מה המשתמש ירצה לפני שהצורך היה מוגדר ולכן, לדעתי ה iPhone הוא בדיוק כל מה שטלפון סלולרי צריך להיות.

מה התוכניות שלך לעתיד? האם יש עוד אפליקציה בתכנון?

קיימות עוד אפליקציות שיושקו בקרוב, בעיקר לעסקים שונים. בעתיד ארצה לעבוד ב- Apple בתפקיד בכיר, וארצה להקים חברה שתשפיע ותשנה תחום בחיינו.

ליעד, נראה כמו נער מאוד מרשים, עם קורות חיים שעובד הייטק לא היה מתבייש בהן, אם אנחנו מגדירים את עצמנו כאומת ההמצאות והקדמה, אלו הן פניו של העתיד:

ליעד טל - מפתח אפליקציות מגיל 11

על Bashi Elad

נשוי ואב ל 2 ילדים מקסימים. עובד בתחום ה- Mobile למעלה מ 13 שנים, בחברות סלולר ובחברות פיתוח תוכנה לסלולר. נמשך לכל חידוש טכנולוגי וחייב להכיר כל גאדג'ט חדש שקיים בעולם!

אולי גם זה יעניין אותך

photo like a pro

לצלם כמו מקצוען עם מספר אפליקציות

לכל מי שאי פעם התעניין בעלויות של מצלמת SLR רצינית, העלות מתחילה בסביבות ה 2500 ...

תגובה אחת

  1. שמואל קורליי

    וואו ליעד ממש גרם לי גאווה. מסכים עם כל מילה של הילד. תאמין בעצמך ותצליח. מחכה לראות את האפליקציות הבאות שלו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *