בית / חדשות / בניית אתרים מינימליסטיים
web dev

בניית אתרים מינימליסטיים

אסכולה עיצובית שנוצרה עם השנים בעולם בניית אתרים מבוססת על סגנון מינימליסטי. החשיבה המלווה את האסכולה הזו היא יצירת אתרים שיש בהם שימוש חזותי מצומצם (בצבעים ובגופנים למשל) ומיעוט בטקסטים.
מטרתם של אוהדי האסכולה המינימליסטית היא ליצור לאתר שלהם מראה נקי מקלישאות, ולשדר דרכו על פשטות ובהירות. עבורם: "מעט זה הרבה יותר טוב". האסכולה הזו קיימת כמובן שנים רבות בעולם העיצוב, והיא עברה אינטרפטציה והותאמה לעולם האינטרנט ובמקביל לעולם של בניית אתרים.
הלקוחות המבקשים ליצור אתרים מינימליסטיים הינם לרוב חברות המעוניינות ליצור תדמית שמרנית, מקצועית ומוקפדת. יש לזכור שהדגש באתרים שכאלה הוא על מיעוט ויזואלי ותוכני ולכן חברות חדשות במשק ישתמשו פחות בסגנון שכזה. לעומת זאת, חברות גדולות, בעלות שם, יכולות להרשות לעצמן להעז ולהשתמש בסגנון הייחודי הזה.

על פניו נראה שאם מדובר בדרישת בניית אתרים מינימליסטיים, העבודה תהיה באופן דומה מינימליסטית, פשוטה וקלילה. אלא שדווקא ההפך הוא הנכון. בכדי ליצור אתר שכזה נדרשת השקעה הרבה יותר גדולה מאשר בבניית אתר שאפשרויות העיצוב שלו מגוונות ועשירות.
מכאן שלמרות שהכלים ליצירת תוכן באתרים אלו מוגבלת, עדיין ניתן משקל רב לכך שהמסר יעבור בצורה ברורה לקהל הגולשים.

קווים מנחים ליצירת אתרים מינימליסטיים

בירור המסר העיקרי של בעלי האתרים המינימליסטיים הינו מרכיב חשוב בתהליך הבנייה. יש לומר שיש לו חשיבות גדולה יותר מאשר בבניית אתרים בסגנונות. התהליך המקובל מתבסס על סיעור מוחין ומיפוי המסר המדויק.
אפיון האתר על ידי הלקוח ועל ידי חברת בניית אתרים ישמש כמובן בהמשך כתוכנית עבודה בתהליך הקמת האתר.

דגש נוסף יינתן בתהליך והוא לעיצוב הגרפי, וליתר דיוק לדרך שבה האמצעים הגרפיים ישקפו את אותו מסר. חשוב שתהיה התאמה בין הלקוח וחברת בניית אתרים לצורך תיאום הציפיות וגישור בין המסר והכלים העיצוביים המתבקשים.
באופן כללי וגס ניתן לומר שהסגנון המינימליסטי דוגל בקווים ישרים ובצורות הנדסיות פשוטות. לכן דפי האתר יעוצבו תוך שימוש מרכזי בסגנונות עיצוב שכאלה.

בחירת הצבעים המקובלת באתר באשר היא נעזרת בהתאמה של מניפת הצבעים העשירה. כאשר באתר מינימליסטי השימוש בצבעים מופחת וישנו דגש לשימוש בגוונים, כאשר הכלל הוא שהצבע הנבחר משתייך לקבוצת צבעים מתונים. על רקע אותם גוונים פשוטים יודגש המסר העיקרי באמצעות צבע מותאם ובולט.
התוכן באתרים מינימליסטיים יהיה גם הוא מתומצת יותר, והמסרים יהיו ברורים ונקיים מקלישאות.
חשוב שלאתרים מינימליסטיים תתלווה עבודת קידום אתרים מותאמת.

על Israeli Roman

נשוי ואב לילדה קטנה ומדהימה. Gamer בנשמה שכבר לא יוצא לו לשחק (טוב אולי עם הילדה) עובד בתחום האינטרנט, קידום, בנייה ועיצוב אתרים ותוכן.

אולי גם זה יעניין אותך

דור 4.5 מהירות גלישה של 1 ג'יגה

הייתם רוצים לגלוש במהירות של 1Gb?

דור 4.5 עוד מעט כאן – הודגמה מהירות הורדה של 1Gb Huawei יחד עם חברת ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *